Praktické > Mapa, mapy

Mapy Slovenska, mapy sveta, vyhľadávanie na mapách

 

mapy.atlas.sk
Obsahuje podrobný návod na ovládanie a prácu s mapou, niektoré uvedené postupy však nezodpovedajú návodu. Umožňuje vyhľadávať podľa mesta, ulice, PSČ alebo GPS súradnice. Zobrazí GPS súradnice konkrétneho miesta, ale bez možnosti ich kopírovania zo stránky.

mapy.zoznam.sk
Vyhľadávanie na mape Slovenska. Prehľadová mapka umožňuje ohraničiť oblasť, ktorú užívateľ chce vidieť na mape. Možnosť vložiť odkaz na vyhľadanú mapu do webovej stránky. Po kliknutí na odkaz "Mapa do Vašej stránky" sa vygeneruje adresa nachádzajúca sa v adresnom riadku prehliadača webových stránok, ktorú treba skopírovať a vložiť do kódu webovej stránky.

www.supernavigator.sk/navigator
Vyhľadávanie ulice, mesta, obce na Slovensku. Priamo v mape môžeme ohraničiť oblasť, ktorú chceme zväčšiť. Možnosť zväčšenia rozmerov mapy. Posúvanie mapy v ôsmich smeroch. Rýchla navigácia.

 

 

maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=sk&msa=2 
Vyhľadávanie na mape celého sveta. Možnosť zobrazenia vyhľadaného miesta ako mapu s ulicami, satelitnú mapu a mapu terénu. Mapa sa dá posúvať kliknutím a potiahnutím. Zobraziť sa dajú aj ďalšie informácie napríklad fotografie, videá, webové kamery. Po kliknutí na odkaz "Link" je možné pridať mapu do webovej stránky. Pre zmenu veľkosti vloženej mapy treba kliknúť na odkaz "Prispôsobiť vloženú mapu a zobraziť náhľad".

www.vasaeuropa.sk/index.php?i=2709
Obsahuje Mapu Európy, Satelitnú snímku Európy, Slepú mapu Európy, Politickú mapu Európy, Mini Politickú mapu Európy.

www.turistickamapa.sk
Obsahuje mapy s turistickými značkami.